وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh


سپاس از خانواده مرحوم زنده یاد "س"

کمک های مردمی به خانواده ای

 که وسایل زندگی شان در آتش سوزی نابود شد


امروز همسر گرامی مرحوم زنده یاد "س " محبت نمود و مقداری لوازم خانگی به خانواده ای که هستی شان در آتش سوخته بود به سایت ما اهدا نمود که بلافاصله این لوازم خانگی به خانواده مورد نظر تقدیم گردید.

خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته که آتش سوزی در منزل یکی از همشهریان در این سایت قرار گرفته سیل کمک های مالی و لوازم منزل توسط خیرین عزیز ادامه دارد.

کمک های مالی نیز در پست دیگری اطلاع رسانی خواهد شد.

صمیمانه برای تمامی خیرین عزیز و خانواده محترم مرحوم زنده یاد " س " آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون داریم


@@@@@


تمامی خیرین عزیزی که مایلند در امر خدا پسندانه کمک به این خانواده واقعا نیازمند آستین همت را بالا بزنند می توانند کمک های هر چند اندک مادی خود را به حساب  کارت بانک تجارت  شماره :

 
5859831008771817

 بنام فرهاد داودوندی
واریز کرده و پیامک ارسال مبلغ خود را نیز به شماره تماس 09161622595  ارسال نمایند.

کمک هایی به مانند لوازم منزل و غیر مادی را نیز می توانید به آدرس: خیابان رودکی فروشگاه لوازم یدکی داودوندی اهدا نمائید تا به این خانواده نیازمند تقدیم گردد.


مثل الذین ینفقون اموالهم فی سبیل الله کمثل حبة انبتت‏ سبع سنابل فی کل ‏سنبلة ماة حبة و الله یضاعف لمن یشاء و الله واسع علیم (بقره،261(


کسانی که اموال خود را در راه خدا«انفاق‏»می‏کنند،همانند بذری هستند که هفت‏ خوشه برویاند که در هر خوشه یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هر کس بخواهد(وشایستگی داشته باشد)،دو یا چند برابر می‏کند و خدا(از نظر قدرت و رحمت)وسیع و(به همه‏ چیز)داناستطبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: آتش سوزی، آتش، منزل آتش سوزی شده، کمک های خیرین به خانواده ای که اثاثیه شان در آتش سوزی سوخت آغاز شد، مرحوم س،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
عکس ها سخن می گویند

مراسم ششمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع)

و روز ملی جوانان در
بروجردبقیه عکس ها در ادامه مطلبادامه مطلب

طبقه بندی: بروجردی ها، 
برچسب ها: عکس ها سخن می گویند، مراسم روز ملی جوان در بروجرد، عباس گودرزی، حسین کردی، علاء الدین بروجردی، روز جوان در بروجرد، مراسم ششمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) و روز ملی جوانان در بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
عظیم حالا 13 قله از 14 قله بالای 8هزارمتر را بدون اکسیژن صعود کرده و فقط در فهرست افتخاراتش صعود به لهوتسه باقی مانده. او با این صعود رکورد صعودهای بدون اکسیژنش را هم به 13 قله رساند و فقط باید یک صعود با یا بدون اکسیژن به لهوسته داشته باشد تا رکورددار شود.
«سلام بر ایران ، زنده باد نام ایران و ایرانی ،همراهان و هم وطنان گرامی ،با دعای خیر شما عزیزان قله  "اورست" صعود شد.» این جملاتی است که عظیم قیچی ساز پس از صعود به قله اورست و از کمپ 4 به ایران فرستاده است.

عظیم قیچی ساز و فتح اورست بدون اکسیژن (+گزارش تصویری/جدول صعودها)

به گزارش عصرایران ؛ عظیم در مورد صعود خودگفته:« شب گذشته ساعت 10 شب در هوایی بسیار سرد حرکت را آغاز كردم و پس از عبور از مسیر شلوغ و پر ترافیك «بالکنی»، «قله جنوبی» و «قدمگاه هیلاری» در حدود ساعت 12 ظهر به وقت محلی پرچم غرور آفرین کشور عزیزمان ایران بر فراز بام دنیا به اهتزاز در آمد.این صعود را به مردم عزیز ایران و جامعه كوه نوردی تبریک می گویم. از کمپ 4 اورست در هوایی سرد دستانتان را به گرمی می فشارم برای حمایت و همدلی بی دریغ تان»

عظیم قیچی ساز و فتح اورست بدون اکسیژن (+گزارش تصویری/جدول صعودها)

این دومین باری است که «عظیم قیچی ساز» قله «اورست» را فتح می کند فقط این بار بدون کمک شرپا و اکسیژن مصنوعی این افتخار را به دست بیاورد.او حالا 13 قله از 14 قله بالای 8هزارمتر را بدون اکسیژن صعود کرده و فقط در فهرست افتخاراتش صعود به  لهوتسه باقی مانده. او با این صعود رکورد صعودهای بدون اکسیژنش را هم به 13 قله رساند و فقط باید یک صعود با یا بدون اکسیژن به لهوسته داشته باشد تا رکورددار شود. 

عظیم قیچی ساز و فتح اورست بدون اکسیژن (+گزارش تصویری/جدول صعودها)

قیچی ساز تنها ایرانی ای است که موفق به صعود به 13 قله شده است و اگر لهوسته را هم فتح کند همچنان تنها ایرانی این فهرست خواهد بود. 

عظیم قیچی ساز و فتح اورست بدون اکسیژن (+گزارش تصویری/جدول صعودها)
او در سال ۱۳۹۴ تلاش کرد تا به لهوتسه، چهاردهمین قله از قله‌های بالای ۸۰۰۰ متر جهان نیز صعود نماید که با حادثه زلزله در نپال این صعود او نیمه تمام ماند و او به ایران بازگشت. در جدول زیر، تمامی صعودهای بین‌المللی قیچی‌ساز را می‌بینید. ملاحظه می‌شود که او اولین ایرانی است که به 13 قله بالای 8000 متر دنیا صعود کرده‌است.او شب گذشته بار دیگر به اورست صعود کرد و رکورد 13 صعود بدون اکسیژن را به جا گذاشت.

عظیم قیچی ساز و فتح اورست بدون اکسیژن (+گزارش تصویری/جدول صعودها)

 
عظیم قیچی ساز و فتح اورست بدون اکسیژن (+گزارش تصویری/جدول صعودها)


نام قلهارتفاع به مترمکانتاریخ صعودتوضیحات
ماربل وال۶۴۰۰ متر قزاقستان۱۳۸۱
گاشربروم ۱۸۰۸۰ متر پاکستان/ چین۱۳۸۲صعود تا ارتفاع ۷۸۰۰ متر
دیران پیک۷۲۶۶ مترپاکستان/ چین۱۳۸۳صعود تا ارتفاع ۵۵۰۰ متر
اسپانتیک۷۰۲۷ متر پاکستان/ چین۱۳۸۳
اورست۸۸۴۸ متر نپال۱۳۸۴
آرارات۵۱۳۷ متر ترکیه۱۳۸۴
نوشاخ۷۴۹۲ متر افغانستان  پاکستان۱۳۸۵
برودپیک۸۰۵۱ متر پاکستان/ چین۱۳۸۷
پوبدا۷۴۳۹ متر  قرقیزستان چین۱۳۸۸
دائولاگیری۸۱۶۷ متر  نپال۱۳۸۹
نانگاپاربات۸۱۲۶ متر  پاکستان چین۱۳۸۹
کانچن جونگا۸۵۸۶ متر  نپال۱۳۹۰اولین ایرانی صعود کننده
گاشربروم ۲۸۰۳۴ متر  پاکستان چین۱۳۹۰
گاشربروم ۱۸۰۸۰ متر  پاکستان چین۱۳۹۰
آناپورنا۸۰۹۱ متر  نپال۱۳۹۱اولین ایرانی صعود کننده
کی ۲۸۶۱۱ متر  پاکستان چین۱۳۹۱
ماناسلو۸۱۶۳ متر  نپال۱۳۹۱
ماکالو۸۴۸۵ متر  نپال۱۳۹۲اولین ایرانی صعود کننده
چو اویو۸۲۰۱ متر  نپال۱۳۹۲اولین ایرانی صعود کننده
شیشاپانگما۸۰۱۳ متر  چین۱۳۹۳اولین ایرانی صعود کننده

طبقه بندی: ورزشی، 
برچسب ها: کوهنورد ایرانی و فتح اورست بدون اکسیژن، عظیم قیچی ساز، قله اورست،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


عروس هلندی در بروجرد فرار کرد


به یابنده مژدگانی تقدیم خواهد شد

پرنده "عروس هلندی ازنژاد لوتینو"  . نر . کاملا دستی با قدرت بیان کلمات زیر:

بوس بده . بیا . بابا ببا .سلام .خوبی .و با گفتن پاتو ببربالا، پای راست خود را بالا میبرد.

مژدگانی محفوظ است .

طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: عروس هلندی در بروجرد فرار کرد، عروس هلندی ازنژاد لوتینو، مژدگانی، عروس فراری،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


آقای علی زراسوند رئیس اداره ثبت احوال بروجرد:

جمعیت بروجرد تا پایان سال 1394

بیش از 357 هزار نفر است

علی زراسوند امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، با بیان اینکه از مجموع این شهرستان تا مدت زمان یاد شده 177 هزار و 344 نفر را مردان و 180 هزار و 43 نفر را زنان تشکیل می‎دهند خاطر نشان کرد: بر اساس آمارها تا پایان سال 94 از مجموع 357 هزار و 387 نفر جمعیت شهرستان بروجرد 260 هزار و 746 نفر ساکن شهر و 96 هزار و 641 نفر ساکن روستا هستند.

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد به صدور کارت ملی هوشمند در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: متولدین سال 79 و دو ماه نخست سال 80 می‏‌توانند، برای دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

زراسوند یادآور شد: متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند می‏‌توانند، برای ثبت نام اولیه از کانال سایت اینترنتی سازمان ثبت احوال WWW.NCR.HR و یا دفاتر پیشخوان دولتی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه داشتن کارت ملی برای کلیه افراد بالای 15 سال الزامی است، افزود: برای  افرادی که به سن 15 سال نرسیده‎اند، پس از رسیدن به این سن کارت ملی هوشمند صادر می‎شود.

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد تصریح کرد: افرادی که از طریق این اداره ثبت نام و برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام می‏‌کنند، تنها 17 هزار و 200 تومان می‏‌پردازند.

زراسوند خاطرنشان کرد: هزینه ثبت نام برای صدور و دریافت کارت ملی هوشمند از طریق دفاتر پیشخوان و پست حدود 30 هزار تومان است، چراکه هزینه‎های انگشت‌نگاری و عکس شهروندان نیز به مبلغ 17 هزار و 200 تومان دریافتی از سوی اداره پست افزوده می‎شود.

وی از ثبت پنج هزار و 930 ولادت در شهرستان بروجرد در سال 94 خبر و ادامه داد: همچنین در این مدت سه هزار و 323 مورد ازدواج و 779 مورد طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد از ثبت 924 مورد ولادت، 641 مورد ازدواج، 120 فقره طلاق و 301 مورد وفات در شهرستان بروجرد در دو ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: یکی از اقدامات اداره ثبت احوال بروجرد در سال گذشته استقرار یک مامور ثبت در بیمارستان چمران به منظور تسریع در صدور شناسنامه برای نوزادان متولد شده در این بیمارستان بوده است.

وی یادآور شد: بر اساس قانون ثبت احوال والدین نوزادان تا 15 روز پس از تولد نوزاد خود باید برای دریافت شناسنامه به اداره ثبت احوال مراجعه کنند.

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد خاطرنشان کرد: در صورتی که والدین در مهلت قانونی یاد شده برای دریافت شناسنامه نوزادان اقدام نکنند، باید پس از ارجاع به مراجع قانونی و پرداخت جریمه نسبت به دریافت شناسنامه اقدام کنند.

طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: آقای علی زراسوند رئیس اداره ثبت احوال بروجرد، علی زراسوند، اداره ثبت احوال بروجرد، جمعیت بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی

قالی مالمیر

ارسالی از آقای عزت اله تقوایی

روزگاری در دهه ۴۰ و ۵۰ و شاید قبل از آن ، یکی از مشغولیات یومیه زنان و دختران در منطقه سربند و سیلاخور ( روستاهای شهرهای اراک و بروجرد و شازند و .. ) بر پا کردن دار قالی و بافتن قالی بود .

بته مالمیر ، بنا به رواج و شهرت طرح و کیفیت ( مالمیر نام یکی از دهاتهای پر رونق و پر جمعیت منطقه سربند است = در مجاورت روستای ما خلج ) مشهورترین طرح و نقش آن روزگار بود ، تا جایی که بازار فرش اراک در تسخیر بته مالمیر بود .

زنان و دختران هر خانه ، لا به لای کارها و فعالیت های روزمره ، از صبح خیلی زود ، پشت دار قالی می نشستند و با نقش و رج و خامه و کرکیت و چاقو و قیچی و ...  روز خود را به شب می رساندند ، از اصلی ترین اقلام جهاز هر زوج ، چند تایی قالی بته مالمیر بود که دختران دم بخت با همکاری مادر و خواهران برای زندگی جدیدشان بافته بودند .

برای من ، هنوز هم صدای کرکیت و خامه های رنگارنگ و آویزان از دار قالی ، که مادر و خواهر و همسایگان در جمعی صمیمی و گرم با تار و پود قالی مشغول بودند ، از نوستالژ یک ترین تصاویر روزگار کودکی در سالهای ۵۵ و ۵۶ است ، آن سالها مادرم در کنار کارهای روزانه خانه و بچه و ... چند تایی قالی مالمیر بافت که هنوز هم افتخار خانه پدری و صولت خانه محسوب میشوند .

خوشبختانه به رسم قدیم ، دو تخته فرش ۶ متری بته مالمیر که حاصل دسترنج و خامه و کرکیت زدن های مادر و خواهر و زن عمو و مادر بزرگ و ... است ، به عنوان کادوی ازدواج ،  به ما هدیه شده که زیور خانه ما هستند و یادگاری از زحمت و رنج مادر عزیزم در سالهای جوانی و روزگار رونق قالی مالمیر .

خلاصه اینکه ، همانقدر که زنان و دختران و بچه های امروزه ، برای سرگرمی و مشغولیت ، به گوشی موبایل و کامپیوتر و تبلت و برنامه وی چت و تانگو و فیس بوک و ... پناه می برند ،روزگاری تنها سرگرمی و دغدغه و عشق آنها دار قالی بود و کرکیت و خامه ................

با سپاس از دوستان خوبم مهندس یزدانی و آقای نجفی که در این خصوص صاحب نظرند و داری آگاهی کامل .

طبقه بندی: هنری، 
برچسب ها: قالی مالمیر، عزت اله تقوایی، بته مالمیر، نقش، رج، خامه، کرکیت،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


خبر کاملا اختصاصی سایت فرهاد 90


ضبط برنامه تلویزیونی " کافه خانواده"

برای پخش در شبکه های سراسری و استانی

در بروجرد آغاز شد
فرهاد داودوندی- بروجرد:

ضبط برنامه تلویزیونی " کافه خانواده" به سفارش قرار گاه خاتم الاوصیاء و تهیه کنندگی فرهنگسرای زنان و خانواده بروجرد ( سبحان فرخ فال) و کارگردانی خانم خاطره گودرزی در بروجرد آغاز شد.

برنامه "کافه خانواده" سلسله برنامه های 35 دقیقه ای است که در رابطه با حفظ بنیان خانواده به مشکلات ریز و درشت جامعه از قبیل طلاق، آسیب های زنان و فرزندان طلاق، نقش مخرب استفاده نادرست از ماهواره و ..... می پردازد.

در هر برنامه میهمانانی حضور خواهند داشت تا با نظرات کارشناسی مشکلات را بررسی کرده و راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات ارائه بدهند. پخش برنامه هایی از سطح شهر نیز قسمت دیگری از برنامه " کافه خانواده" می باشد.

در قسمت اول ضبط برنامه خانم فرزانه کردی و آقای حاج علی کشفی میهمانان برنامه بودند.

عوامل و دست اندرکاران برنامه تلویزیونی " کافه برنامه" عبارتند از:

کارگردان، نویسنده، طراح صحنه، لباس و مدیر تولید: خانم خاطره گودرزی

تهیه کننده: فرهنگسرای زنان و خانواده بروجرد با مدیریت آقای سبحان فرخ فال

دستیار اول، برنامه ریز و تدوین: آقای حامد عنبری

صدا بردار: آقایان محسن مدیری، ایمان غلامی نژاد

فیلمبردار: آقایان ایمان غلامی نژاد، سیف اله رحمتی و آرش گودرزی

مدیر صحنه: محمد خسروی، علیرضا حسینی

مجری: آقای ساطعی و خانم خاطره گودرزی

 گریمور: خانم مینا شادمند

منشی صحنه: خانم شمیلا روزبهانی

تدارکات: آقای احمد گودرزی

حمل و نقل: علی گودرزی، ناصر فرخ فال

عکاس: اردوان ایاز

پوشش خبری ( خبرنگار): فرهاد داودوندیبقیه عکس ها در ادامه مطلبادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگ و ادبیات بروجرد، 
برچسب ها: فرزانه کردی، حاج علی کشفی، خاطره گودرزی، کافه خانواده، فرهنگسرای زنان و خانواده بروجرد با مدیریت آقای سبحان فرخ فال، شمیلا روزبهانی، اردوان ایاز،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
در نخستین همایش سرطان و بیماری های زنان

که با همت پروفسور ناصر پارسا

و با حضور جراحان و متخصصان کشوری برگزار گردید


گرایش به اعتیاد و رفتارهای جنسی پرخطر

 از عوامل ایجاد سرطان دربانوان


بروجرد - ایرنا - جراح زنان و زایمان و استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: گرایش به اعتیاد، رفتارهای جنسی پرخطر و رعایت نکردن بهداشت فردی از عوامل ایجاد سرطان در بانوان است.
  به گزارش ایرنا فاطمه آقا خانی روز پنجشنبه در نخستین همایش سرطان و بیماری های زنان در کانون شهید رجایی بروجرد بر نقش ورزش در جلوگیری از بیماری های زنان تاکید کرد و افزود: متاسفانه در جامعه ما ورزش برای بانوان به خوبی جا نیفتاده است.
وی اضافه کرد: بانوان انجام کارهای عادی روزمره در خانه را نوعی ورزش می دانند در حالیکه در ورزش درست و اصولی هورمون هایی در بدن آزاد می شود که از بروز سرطان جلوگیری می کنند.
وی سلامت اعضای خانواده را در گرو سلامت زن خانواده دانست و گفت: متاسفانه بیشترین عامل مرگ و میر زنان سرطان پستان و دهانه رحم است درحالیکه اگر این بیماری ها زود تشخیص داده شوند،...............


متن کامل و بقیه عکس ها در ادامه مطلبادامه مطلب

طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: همایش سرطان و بیماری های زنان که با همت پروفسور ناصر پارسا و با حضور جراحان و متخصصان کشوری برگزار گردید، ناصر پارسا، پروفسور ناصر پارسا، سرطان، جراح، متخصص،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندییادواره 30 شهید

پایگاه مقاومت ابوذر بروجرد برگزار شد


بروجرد - ایرنا - یادواره 30 شهید پایگاه مقاومت ابوذر و ماشاء الله شمسه شهید مدافع حرم بروجرد عصر پنجشنبه در پارک صامتیه این شهرستان برگزار شد.
  به گزارش ایرنا مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در این یادواره با اشاره به جایگاه رفیع شهدا در قرآن کریم گفت: شهادت معامله ای بزرگ و با ارزش با خداوند متعال است.
حجت الاسلام شمس الله جلیلیان با بیان اینکه شهادت با شرافت ترین نوع مرگ است، افزود: انسان وقتی در راه خدا مجاهدت می کند به مقامی ارزشمند می رسد و با ریختن نخستین قطره خون شهید تمام گناهان او بخشیده می شوند.
وی ولایتمداری را خواسته شهدا از مردم دانست و اظهار کرد: ولایت فقیه یک نعمت بزرگ است که دشمنان نیز به عظمت و تاثیر آن در جامعه اسلامی ایران اعتراف دارند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: دشمنان به این نتیجه رسیده اند که رمز موفقیت ملت ایران پیروی از پرچم سرخ امام حسین(ع)، پرچم سبز حضرت مهدی(عج) و اصل مترقی ولایت فقیه است.
وی گفت: دشمنان برای کم رنگ کردن تاثیر ولایت و رهبری جنگ نرم را علیه ملت ایران به راه انداخته اند.
وی در خصوص سفر فائزه هاشمی در ایام انتخابات به لرستان اظهار کرد: ملت شهید پرور و غیور لرستان و شهرستان خرم آباد نسبت به این سفر اعتراض کردند که اگر مسئولان نیز نسبت به این موضوع واکنش مناسب نشان می دادند شاید اتفاقات بعدی و دیدار وی با بهائیان انجام نمی شد.
حجت الاسلام جلیلیان افزود: بهائیت پرورش یافته اسرائیل و انگلیس است و بهائیان همواره برای دشمنان جاسوسی کرده اند.
شعرخوانی میثم جعفری از هنرمندان جوان بروجرد و مولودی خوانی از دیگر بخش های این یادواره بود.


بقیه عکس ها در ادامه مطلبادامه مطلب

طبقه بندی: بسیج ورزش و هنرمندان و کارمندی و کارگری بروجرد، 
برچسب ها: یادواره 30 شهید پایگاه مقاومت ابوذر بروجرد برگزار شد، پایگاه مقاومت ابوذر بروجرد، شهید، بسیج بروجرد، پایگاه مقاومت،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


برای اولین بار در تاریخ شطرنج بروجرد

مسابقات شطرنج

ریتد قهرمانی لرستان در بروجرد آغاز شد


برای اولین بار در تاریخ شطرنج لرستان مسابقات شطرنج ریتد قهرمانی لرستان در بروجرد آغاز شد.

این مسابقات  در 7 دور و با حضور 33 شطرنج باز لرستانی انجام می گیرد.

دور اول مسابقات بعد از ظهر پنجشنبه انجام گرفت و دورهای بعدی تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

نتایج مسابقات در روزهای بعد در این سایت اطلاع رسانی خواهد شد.


لینک مسابقات


http://chess-results.com/tnr220510.aspx?lan=1&art=2&rd=2&wi=821&turdet=YESطبقه بندی: شطرنج، 
برچسب ها: برای اولین بار در تاریخ شطرنج بروجرد مسابقات شطرنج ریتد قهرمانی لرستان در بروجرد آغاز شد، ریتد لرستان در بروجرد، ریتد، شطرنج لرستان، شطرنج بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


کمک های خیرین به خانواده ای که اثاثیه شان

در آتش سوزی سوخت، آغاز شد


طی 24 ساعت گذشته که مطلب آتش سوزی منزلی را در سایت قرار داده ام پیام های زیاد و تلفن های بسیاری به من شد که در همه آنها اعلام می شد که مایل به کمک رسانی به خانواده ای هستند که دو سه روز قبل زندگی شان در آتش سوزی از بین رفت.

مبالغ 500.000 ریالی و 200.000 ریالی و 400.000 ریال، 300.000 ریال و 300.000 ریالی و لوازم منزل و ......... از جمله کمک های مردم شریف مان به این خانواده می یاشد.

مطالب کمک خیرین به این خانواده به مرور روی سایت قرار خواهد گرفت.

برای تمام خیرین عزیز صمیمانه آرزوی موفقیت روز افزون داریم.

@@@@@


تمامی خیرین عزیزی که مایلند در امر خدا پسندانه کمک به این خانواده واقعا نیازمند آستین همت را بالا بزنند می توانند کمک های هر چند اندک مادی خود را به حساب  کارت بانک تجارت  شماره :

 
5859831008771817

 بنام فرهاد داودوندی
واریز کرده و پیامک ارسال مبلغ خود را نیز به شماره تماس 09161622595  ارسال نمایند.

کمک هایی به مانند لوازم منزل و غیر مادی را نیز می توانید به آدرس: خیابان رودکی فروشگاه لوازم یدکی داودوندی اهدا نمائید تا به این خانواده نیازمند تقدیم گردد.


مثل الذین ینفقون اموالهم فی سبیل الله کمثل حبة انبتت‏ سبع سنابل فی کل ‏سنبلة ماة حبة و الله یضاعف لمن یشاء و الله واسع علیم (بقره،261(


کسانی که اموال خود را در راه خدا«انفاق‏»می‏کنند،همانند بذری هستند که هفت‏ خوشه برویاند که در هر خوشه یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هر کس بخواهد(وشایستگی داشته باشد)،دو یا چند برابر می‏کند و خدا(از نظر قدرت و رحمت)وسیع و(به همه‏ چیز)داناست


طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: سپاس از بینندگانی که کمک رسانی را آغاز کرده اند، آتش سوزی، آتش، منزل آتش سوزی شده، کمک های خیرین به خانواده ای که اثاثیه شان در آتش سوزی سوخت آغاز شد،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
انتخابات مجلس تمام شد


پیش بسوی انتخابات شوراهای شهر و روستا

فرهاد داودوندی - بروجرد:

احیانا یکی از جمعه های خرداد ماه 1396 انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم و انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.

بروجردی ها با توجه به آخرین انتخابات برگزار شده مجلس، چیزی در حدود 270 هزار رای دارند که این تعداد رای اگر به صحنه بیایند می تواند منجر به ایجاد شگفتی در انتخابات شورای شهر بشود.

بسیاری از بروجرد دوستان با توجه به برگزاری انتخابات شورای شهر در خرداد سال آینده که حدود یک سال دیگر خواهد بود، مایلند حضوری پر شور تر از دفعات قبل در پای صندوق های رای داشته باشند.

سایت فرهاد 90 قصد دارد برای ایجاد مشارکت حداکثری علاقمندان به بروجرد و رشد این شهر فرهنگی تاریخی، تنور مطالب مربوط به انتخابات سال آینده شوراهای شهر را از هم اکنون روشن کند و نقش موثر  سایت فرهاد 90  در دوره پنجم شورای شهر بروجرد را فعالانه و بخوبی ایفا کند.

مطالب زیادی برای انتخابات شورای شهر به زودی روی سایت قرار خواهد گرفت تا روشن شود که مطالبات علاقمندان به رشد بروجرد در چه نکاتی نهفته شده است؟

باید بدانیم که تمامی کاندیداهای احتمالی مورد احترام ما می باشند اما آن چیزی که برای ما مهم، مهم و مهم تر است: بروجرد و رشد بروجرد است.

برای ما علاقمندان به رشد بروجرد مهم نیست که کاندیداهای احتمالی افکارشان بیشتر به چه گرایش سیاسی رایج نزدیک تر است، اما برای ما مهم است که قبل از انتخابات که بیش از 1 سال به برگزاری آن مانده است شنونده برنامه های این عزیزان باشیم، برنامه های آنها را رسانه ای کنیم و در قبال سخنان گفته شده شان با جدیت تمام از آنها بخواهیم که بدون در نظر گرفتن منافع شخصی و جناحی فقط برای بروجرد قدم های موثر بردارند.

سخن در مورد انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد بسیار است که در این مقوله نمی گنجد، اما در مطالب بعدی به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.................

طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: انتخابات مجلس تمام شد پیش بسوی انتخابات شوراهای شهر و روستا، انتخابات شورای شهر دوره پنجم، انتخابات شورای شهر، شورای شهر دوره پنجم، نقد، نقد اجتماعی، فرهاد داودوندی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی

آقای آرمین فیاضی فر

و کسب افتخار برای ورزش بروجرد


اولین مربی استان لرستان  که به عضویت رسمی کمیته مربیان کلوپ شنای ایران درآمد.

خوشبختانه مطلع شدیم آقای آرمین فیاضی فر از ورزشکاران جوان بروجردی توانسته به عضویت در کلوپ شنای ایران و حضور در جمع بزرگان ورزش شنای مفتخر بگردد.

صمیمانه ضمن آرزوی موفقیت روز افزون برای این جوان محجوب، امیدواریم آقا آرمین بتواند به عنوان عضو فعالی از جامعه ورزش بروجرد باعث افتخار همشهریانش در جمع بزرگان ورزش شنای ایران بشود.

طبقه بندی: ورزشی، 
برچسب ها: آرمین فیاضی فر، آقای آرمین فیاضی فر و کسب افتخار برای ورزش بروجرد، شنا، کمیته مربیان کلوپ شنای ایران، کلوپ شنای ایران، فرهاد داودوندی فعالترین وبلاگ نویس ایران، فعالترین وبلاگ ایران،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


ای که دستت می رسد کاری بکن

آیا کسی هست

به یاری این خانواده نیازمند بشتابد؟


فرهاد داودوندی- بروجرد:

اولین جرقه توام شد با برباد رفتن آخرین سرمایه های یک خانواده بروجردی.


آتش که زبانه کشید با خود حاصل چند سال زندگی یک خانواده  را بر باد داد.

آتشی که هر لحظه بر وسعت آن افزوده می شد رحم و مروتی نداشت و ثانیه به ثانیه زندگی مرد و زن جوان و فرزند خردسال شان را در کام خود می کشید.

وقتی آتش فروکش کرد، این خانواده با یک دنیا آرزوی درهم شکسته، فقط نظاره گر دودی بودند که در آسمان بالای سرشان تمامی حاصل زندگی مشترک  را با خود از بین برد.


اینک خانواده ای که تمامی سرمایه زندگی شان در میان شعله های آتش خاکستر شد و بر باد رفت، چشم به دستان خداوند مهربان دوخنه اند که از آستین مردم خیر در بیاید و روزهای روشن زندگی قبل از آتش سوزی، دوباره از زندگی خاکستری و تیره و تار این روزها سر برون آورد.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


تمامی خیرین عزیزی که مایلند در امر خدا پسندانه کمک به این خانواده واقعا نیازمند آستین همت را بالا بزنند می توانند کمک های هر چند اندک مادی خود را به حساب  کارت بانک تجارت  شماره :

 
5859831008771817

 بنام فرهاد داودوندی
واریز کرده و پیامک ارسال مبلغ خود را نیز به شماره تماس 09161622595  ارسال نمایند.

کمک هایی به مانند لوازم منزل و غیر مادی را نیز می توانید به آدرس: خیابان رودکی فروشگاه لوازم یدکی داودوندی اهدا نمائید تا به این خانواده نیازمند تقدیم گردد.


مثل الذین ینفقون اموالهم فی سبیل الله کمثل حبة انبتت‏ سبع سنابل فی کل ‏سنبلة ماة حبة و الله یضاعف لمن یشاء و الله واسع علیم (بقره،261(


کسانی که اموال خود را در راه خدا«انفاق‏»می‏کنند،همانند بذری هستند که هفت‏ خوشه برویاند که در هر خوشه یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هر کس بخواهد(وشایستگی داشته باشد)،دو یا چند برابر می‏کند و خدا(از نظر قدرت و رحمت)وسیع و(به همه‏ چیز)داناستطبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: آتش سوزی، خانه آتش گرفته، منزل در آتش، آتش در خانه،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
عکس ها سخن می گویند

مطالبی که تا ساعاتی دیگر روی سایت فرهاد 90

 قرار خواهد گرفت

طبقه بندی: بروجردی ها، 
برچسب ها: عکس ها سخن می گویند، مطالبی که تا ساعاتی دیگر روی سایت قرار خواهد گرفت، بسکتبال، هفته میراث فرهنگی، فرهاد گودرزی، عالی منش،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


رییس هیات بولینگ و بیلیارد لرستان:

رییس جدید هیات بولینگ و بیلیارد لرستان گفت: در بولینگ و بیلیارد مشکلات شدید مالی داریم، اما بیش از همه چیز بدنبال برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و داوران هستیم.

به گزارش سفیر افلاک بیست و ششم اریبهشت ماه امسال بود که سرانجام بعد از چند سال انتظار مجمع انتخاباتی هیات بولینگ و بیلیارد لرستان با حضور رییس فدراسیون، مدیر کل اداره ورزش و جوانان لرستان و اعضای این مجمع در خرم‌آباد برگزار شد.

در این انتخابات، 2 نفر برای احراز ریاست آن ثبت نام کرده بودند که رضا طولابی از فعالان حوزه رسانه و روابط عمومی است، توانست نظر قالب خانواده بولینگ و بیلیارد لرستان را کسب کند و با کسب 9 رای از مجموع 13 رأی برای 4 سال سکان این هیات را در اختیار بگیرد.

رضا طولابی در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار کرد: با توجه به این که هیات بولینگ و بیلیارد در استان نو پا است و تاکنون به صورت سرپرستی اداره می‌شده است، فاقد دفتر و امکانات اداری است و حتی از یک خودکار ساده و میز کار نیز محروم است.

رییس هیات بولینگ و بیلیارد لرستان گفت: این هیات را در حالی تحویل گرفته‌ام که تنها دارایی ما یک مهر و تعداد اندکی کاغذ با سر برگ هیات است........................
ادامه مطلب

طبقه بندی: ورزشی، 
برچسب ها: آقای رضا طولابی رییس هیات بولینگ و بیلیارد لرستان: حتی 1000 تومان اعتبار نداریم، رضا طولابی، هیات بولینگ و بیلیارد، بیلیارد، فرهاد داودوندی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی

کشف مواد مخدر و ذکر چند نکته مهم

فرهاد داودوندی- بروجرد:

1 - تمامی پدران و مادران در دنیا صد در صد و بدون استثناء معتقدند که فرزندان آنها سالمترین و پاک ترین فرزندان دنیا هستند!

2 - متاسفانه تعداد زیادی جوان که در دام مواد مخدر افتاده اند فرزندان همان پدران و مادرانی هستند که هنوز هم معتقدند فرزندان آنها پاک و معصومند و  به هیچ وجه نمی توانند باور کنند فرزندان شان به دام خلاف افتاده اند!

3 - برای مبارزه با مواد مخدر حداقل  22 اداره و ارگان باید پای کار بیایند.

4 - بجز نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) که با تمام توان در حال مبارزه با خرید و فروش های ریز و درشت مواد مخدر هستند، متاسفانه از 20 اداره و ارگان دیگر آنچنان که باید و شاید خبری نیست!

5 - طی دو سه ماه اخیر در فعالیت های مشترک و بدون وقفه نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) مقادیر بسیار زیادی مواد مخدر در بروجرد کشف و ضبط شده است.

6 - عرضه مواد مخدر در ابعاد زیاد نشان از بازار تقاضا دارد.

7 - همه مادران و پدران دنیا اعم از مردم عادی و بالاخص روسای ادارات در تمامی دنیا معتقدند که فرزندان آنها در دام هیچ خلافی نخواهند افتاد!

8 - در بین جوانان مبتلا به مواد مخدر مطمئنا فرزندان کسانی هم دیده می شوند که روی روزگاری در پست هایی که داشتند باید در بین روسای 22 اداره و ارگان برای مبارزه با مواد مخدر پای کار می آمدند، اما با تمام توان نیامدند!!!

9 -  نتیجه گیری اینکه: اگر کاره ای شدیم و مسوولیتی به ما محول شد با تمام توان انجام وظیفه کنیم، هر گونه کم کاری فقط ضررش چشم دیگران را نوازش نخواهد داد، مطمئنا دودش به چشم خود ما هم خواهد رفت!

پای کار آمدن روسای ادارات برای مبارزه با مواد مخدر، ساعات کاری ندارد، عشق و علاقه بی حساب و کتاب به تمامی جوانان این شهر را می طلبد! والسلام.
طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: نقد، نقد اجتماعی، مواد مخدر، مبارزه با مواد مخدر، تریاک، حشیش، هروئین،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


اخذ دفترچه داوری برون مرزی بوکس

توسط آقای علی الماسی


از سوی کمیته داوران بوکس جمهوری اسلامی ایران علی الماسی رئیس کمیته داوران بوکس شهرستان بروجرد جهت حضور در مسابقات داخلی و خارجی دفترجه داوری اخذ نمود.

طبقه بندی: ورزشی، 
برچسب ها: اخذ دفترچه داوری برون مرزی بوکس توسط آقای علی الماسی، علی الماسی، بوکس،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی

آقای مصطفی بیرانوند فرزند مهندس بهرام بیرانوند در حال گفتگو با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مقام معظم رهبری


5 هدیه رهبری به سربازان متأهل در روز جوانجانشین منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا از اعطای ۵ تسهیلات جدید به سربازان متأهل همزمان با ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان خبر داد.

سردار موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا برای اعطای تسهیلات جدید به سربازان متأهل در تشریح این تسهیلات، اظهار کرد: در اجرای سیاست‌های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و همچنین به‌منظور خوشایندسازی خدمت سربازی برای سربازان متأهل مقام معظم رهبری به‌مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی اکبر و روز جوان با پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح برای ارائه تسهیلاتی جدید به سربازان متأهل موافقت کردند.

وی در ادامه افزود: تسهیلات جدید درنظرگرفته شده برای سربازان متأهل شامل 5 بند است که به‌شرح زیر می‌باشد و لازم به ذکر است که این مقررات از زمان ابلاغ لازم‌الاجرا بوده و تمام نیروهای مسلح می‌بایست این مقررات را در خردادماه عملیاتی کنند.

1. به‌ازای هر فرزند سه ماه از خدمت دوره ضرورت کارکنان وظیفه کسر می‌شود و سربازانی که تا این تاریخ غایب بوده‌اند نیز در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.

2. مرخصی کارکنان وظیفه متأهل از 22 روز در سال به 30 روز در سال افزایش یافت.

3. کارکنان وظیفه متأهل می‌بایست حداقل سه روز در هفته بعد از پایان ساعت کاری از پادگان‌ها مرخص شوند.

4. کلیه سربازان متأهل می‌بایست در شهر محل سکونت همسر خود به‌کارگیری شوند.

5. برای آموزش فنی و حرفه‌ای در نیروهای مسلح، کارکنان وظیفه متأهل در اولویت قرار خواهند گرفت.


طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: 5 هدیه رهبری به سربازان متأهل در روز جوان، مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا، مصطفی بیرانوند، مهندس بهرام بیرانوند، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مقام معظم رهبری،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
تصاویر همایش بزرگداشت علامه دهخدا در بروجرد

 همایش علامه دهخدا در بروجرد

 همایش علامه دهخدا در بروجرد

بقیه عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگ و ادبیات بروجرد، 
برچسب ها: تصاویر همایش بزرگداشت علامه دهخدا در بروجرد، بزرگداشت علامه دهخدا،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


توسط کتابفروشی "کتاب پارسی" بروجرد


جلسه نقد و بررسی "رمان مادر"

با یک هفته تاخیر برگزار خواهد شد


عزیزانی که قصد شرکت در جلسه ی نقد و بررسی رمان مادر ماکسیم گورکی را دارند لطفا برای تهیه و مطالعه ی کتاب قبل از برگزاری جلسه اقدام کنند.

جلسه توسط جناب استاد علی فلسفی برگزار خواهد شد.

مادر
ماکسیم گورکی
ترجمه علی اصغر سروش
انتشارات نگاه
250،000ریال

رمان «مادر» نماد ادبیاتی است که موسوم به رئالیسم سوسیالیستی شد.ادبیاتی که ا ز دل انقلاب اکتبر روسیه شکل گرفت و در آن آرمانخواهی سیاسی و مبارزه طبقاتی حرف اول را می زد.

قهرمان داستان زنی است به نام «پلاگی»که پس از مرگ شوهر مستبد و فاسد خود ،به تدریج د رفعالیتهای پنهانی پسر نوجوانش «پاول »قرار می گیرد. پاول مدتی است که به مطالعه کتابهای ممنوعه روی آورده است و کلمات و شخصیتش شکل گرفته است .او رفته رفته رهبری کارگران شورشی را به عهده می گیرد و در این راه بارها دستگیر شده و به زندان می افتد .مادر در غیاب پسرش وظیفه پخش اعلامیه را به عهده می گیرد و نهایتاً در این راه کشته می شود .آخرین جمله ای که مادر به هنگام جان سپردن در ایستگاه قطار برزبان می آورد این است که :«حقیقت را نمی توان به دریای خون خاموش کرد »وکسی از میان جمعیت به ندای او پاسخ می دهد .

در اینکه« ماکسیم گورکی» نویسنده مشهور روسی ،یکی از خوش فکر ترین و هنرمندترین نویسندگان جهان است ،شکی نیست .با این وجود این کتاب که در فرو پاشی نظام تزار و حتی سرمایه داری آمریکا نقش به سزایی دارد ،به خاطر نقش مهمی که در میان ملت ها داشته ،باسایر کتب نویسنده متفاوت است.


طبقه بندی: فرهنگ و ادبیات بروجرد، 
برچسب ها: کتابفروشی "کتاب پارسی" بروجرد، رمان مادر، کتاب پارسی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی

دانشمندان با انجام بررسی‌های علمی و پزشکی احساس افراد را یک دقیقه قبل از مرگ توصیف کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ تا به حال از خود پرسیده‌اید یک دقیقه قبل از مرگ چه احساسی خواهید داشت و در لحظه مرگ به چه فکر خواهید کرد؟ این 2 سوال میان افراد بسیار رایج است و کمتر فردی است که در طول زندگی این موارد را از خود نپرسیده باشد.

گروهی متشکل از پزشکان و شیمی‌دان‌های آمریکایی با انجام آزمایش‌ها و بررسی‌های گسترده بر روی افراد در حال مرگ و یا بازگشته از مرگ نشان دادند که در زمان مرگ و چند دقیقه قبل از آن احساسی شبیه به دیدن فیلم بسیار ترسناک به افراد دست می‌دهد؛ در این شرایط مغز واکنشی از خود نشان می‌دهد که هنگام تماشای فیلم بسیار ترسناک دارد.

این گروه علمی ترس را عامل این موضوع می‌داند زیرا هنگام احساس خطر ناخودآگاه ترس به فرد حاکم می‌شود. قسمتی از مغز به نام تالاموس به استرس و فشار روحی بسیار حساس است و در چنین شرایطی با انتشار برخی هورمون‌ها و مواد شیمیایی واکنش نشان می‌دهد.

گفته می‌شود که یک دقیقه قبل از مرگ فرد احساس ترس همراه با پرواز یا برخورد را حس خواهد کرد و در این شرایط هیپوتالاموس سبب انتشار آدرنالین در بدن شده تا بدن را برای واکنش صحیح آماده کند. این تحقیق نشان می‌دهد در بیشتر موارد افراد در لحظه مرگ سعی می‌کنند مانند تماشای فیلم ترسناک فریاد بزنند اما صدایشان به گوششان نمی‌رسد؛ در واقع به گوش هیچ فردی نمی‌رسد زیرا در این لحظه تنفس قطع شده و مغز در حال از کار افتادن است.

طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: زمان مرگ چه حسی به انسان ها دست می دهد؟، مرگ، زمان مرگ، قبرستان، آسیاب به نوبت، قبر،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


عکس ها سخن می گویند

افتتاح دفتر نمایندگی مجمع پشتیبانی

 مسجد مقدس جمکران در بروجرد


بقیه عکس ها ( بیش از 66 عکس )

در ادامه مطلب
ادامه مطلب

طبقه بندی: بروجردی ها، 
برچسب ها: عکس ها سخن می گویند، افتتاح دفتر نمایندگی مجمع پشتیبانی مسجد مقدس جمکران در بروجرد، اسماعیل زاده، مسجد جمکران، نمایندگی مسجد جمکران در بروجرد، فرهاد داودوندی، یعقوبی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
اولین مرکز پیش دبستانی

قرآنی، علمی، فرهنگی

در کنار موسسه قرآن پژوهان افتتاح شد


میدان صفا پشت بانک صادرات کوچه نجفی پلاک 389 

تلفن 42607758طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: اولین مرکز پیش دبستانی قرآنی، علمی، فرهنگی در کنار موسسه قرآن پژوهان افتتاح شد، پیش دبستانی قرآنی علمی فرهنگی، موسسه قرآن پژوهان،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
فرصتی مناسب برای شطرنج بازان لرستانی

و بروجردی


مسابقات شطرنج

ریتد قهرمانی لرستان در بروجرد
اصلاحیه جدید
مسابقات شطرنج

ریتد قهرمانی لرستان در بروجردآیین نامه مسابقات شطرنج ریتد قهرمانی استان لرستان( 95/2/30لغایت95/3/2)
(به میزبانی شهرستان بروجرد)

 1- مسابقات روز پنجشنبه 30 اردیبهشت 95 راس ساعت 17 آغاز خواهد شد.

 2- مقررات فدراسیون جهانی شطرنج حاکم بر مسابقات می‌باشد.

 3- همراه داشتن کارت بیمه ورزشی 1395 وعضویت سیستم جامع فدراسیون شطرنج ایران ضروری می‌باشد.

 4- مسابقات در 7 دور به روش سوئیسی برگزار می‌گردد.

 5- زمان بازی برای هر بازیکن، 90دقیقه برای کل بازی و 30 ثانیه پاداش برای انجام هر حرکت می باشد.

 6- رده‌بندی براساس مجموع امتیازات کسب شده هر بازیکن در پایان مسابقات تعیین خواهد شد. چنانچه دو یا چند بازیکن امتیازات یکسان کسب کرده باشند برای تعیین رتبه آنها از روش شکستن امتیاز به شرح زیر و به ترتیب اولویت استفاده می‌گردد:

الف)بوخ هولز قطع شده 1     ب) بوخ هولز قطع شده 2    پ) بوخ هولز متوسط 1    ت) بوخ هولز متوسط 2    ث) مجموع بوخ هولز

 7- مبلغ ورودیه برای هر بازیکن مبلغ 100000 ریال می‌باشد:
                                           
 8- آخرین مهلت ثبت نام در مسابقات:

– روز چهارشنبه 29 اردیبهشت 95 ساعت 12 ظهرمی باشد.

 9- خوابگاه برای بازیکنان  رایگامی باشد.

10-نفراول مستقیم به مسابقات قهرمانی کشوراعزام می گردد.

11-به نفرات اول تاسوم حکم قهرمانی ومدال وجوایزنقدی به شرح ذیل اهدامی شود.

نفراول:1500000 ریال
نفردوم :1000000 ریال
نفرسوم :500000 ریال

12-برنامه مسابقات :
پنجشنبه 30 اردیبهشت ساعت 17دوراول
جمعه 31 ساعت 9 صبح دوردوم    جمعه 31 ساعت 17دورسوم
شنبه 1خردادساعت 9 دورچهارم
شنبه "  " ساعت 17 دورپنجم
یکشنبه2خرداد ساعت 9 صبح دورششم
یکشنبه "  " ساعت 17دورهفتم

محل برگزاری مسابقات :

بروجرد45 متری شهرداری کوچه جنب پارک بانوان مجتمع ورزشی شهیدحسینی

تلفن تماس جهت ثبت نام واطلاعات:

آقای شیرزاد داودوندی 09166656632

آقای فرهادداودوندی 09161622595
طبقه بندی: شطرنج، 
برچسب ها: اصلاحیه جدید مسابقات شطرنج ریتد قهرمانی لرستان در بروجرد، مسابقات شطرنج ریتد قهرمانی لرستان در بروجرد، شطرنج، شطرنج بروجرد، شطرنج لرستان، ریتد لرستان،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
مسابقه بسکتبال بزرگداشت مدافعین حرم در بروجرد

( شهید حاج ماشااله شمسه و شهید حاج حیدر ابراهیم خانی)

چهارشنبه 29 اردیبهشت سالن طالقانیطبقه بندی: ورزشی، 
برچسب ها: مسابقه بسکتبال بزرگداشت مدافعین حرم در بروجرد، شهید حاج ماشااله شمسه، شهید حاج حیدر ابراهیم خانی، بسکتبال،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
جشنواره غذا به نفع بیماران خاص

در پارک بانوان اشترینان


پنج شنبه 6 خرداد


طبقه بندی: اشترینان، 
برچسب ها: جشنواره غذا به نفع بیماران خاص در پارک بانوان اشترینان، جشنواره غذا، فاطمه یاراحمدی، پارک بانوان اشترینان،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
ششمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع)

 و تجلیل از جوانان و یاور جوانان برتر بروجردطبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: ششمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) و تجلیل از جوانان و یاور جوانان برتر بروجرد، جشنواره حضرت علی اکبر (ع)، تجلیل از جوانان و یاور جوانان برتر بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


آشنایی مختصر با

دکتر محمد رضا یاراحمدی

از نخبگان معاصر بروجرد


آسمان پر نور و پرستاره دانش و علوم مختلف در بروجرد هیچگاه حتی کم سو هم نشده است.

شهر ادیبان و عالمان و استعداد های درخشان همیشه و در همه حال چهره های مطرحی برای معرفی به کشور عزیزمان داشته و دارد. چهره هایی که چراغ بروجرد را همیشه در زمینه های مختلف علمی روشن نگه داشته اند.

یکی از این نخبگان، دکتر محمد رضا یاراحمدی می باشد.

 چهره ای که  در زمینه های مختلف علمی بسیار فعال است. هر چند که وی از پیشگامان آموزش نوین زبان هایی به مانند انگلیسی، فرانسوی و .... در بروجرد نیز می باشد و بسیاری دکتر یاراحمدی را در این زمینه از مدرسین و صاحب نظران ممتاز می دانند اما به واقع دکتر محمد رضا یاراحمدی به چندین هنر دیگر نیز آراسته است که شاید حتی بسیاری از دوستانش نیز در جریان هنرهای دیگر ایشان به مانند: شعر، خوشنویسی، موسیقی، تقاشی، نویسندگی و ... نباشند!

خوشبختانه مجموعه مشاهیر و مفاخر بروجرد را ابتدا و انتهایی نیست و دکتر محمد رضا یاراحمدی را نیز می توان در زمره بزرگانی دانست که نام شان در آینده در تاریخ بروجرد ماندگار خواهد شد.

در آینده مطلبی در رابطه با دکتر محمد رضا یاراحمدی در سایت فرهاد 90 قرار خواهد گرفت ......
طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: دکتر محمد رضا یاراحمدی از نخبگان معاصر بروجرد، محمد رضا یاراحمدی، دکتر محمد رضا یاراحمدی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی


همایش ورزشی آموزش و پرورشی های بروجرد

مراسم تجلیل از پیشکسوتان فعال تربیت بدنی آموزش وپرورش وتقدیر از معلمین نمونه تربیت بدنی؛مربیان برتر مسابقات استانی و دانش آموزان راه یافته به اردوهای تیم ملی از طرف معاونت پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش بروجرد برگزار گردید.

بقیه عکس ها در ادامه مطلب

ادامه مطلب

طبقه بندی: ورزشی، 
برچسب ها: همایش ورزشی آموزش و پرورشی های بروجرد، علیرضا شریفی، حاجبی، ناصر گودرزی، شهاب روزبهانی، معلمین ورزشی، همایش ورزشی آموزش و پرورش بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ