وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
درسهائی از ورزش بوکس


 از  استاد حاج همایون ولی پوری گودرزی


( قسمت هفتم)

.......نمد لاستیک و یا هرگونه مواد مورد تاًئید و چادر روپوش کف بایستی تمامی سطح سکو را بپوشاند . دور رینگ را چند رشته طناب در بر می گیرد . در بعضی از رینگ ها 3 ردیف طناب و در بعضی 4 ردیف طناب استفاده می شود . ضخامت طناب حداقل 1/18 اینچ و حداکثر 1/97 اینچ یا 5 سانتیمتر می باشد . حد فاصل اندازه بین طناب ها در 3 ردیف به ترتیب 40 سانتیمتر ، 80 سانتیمتر و یک متر و 30 سانتیمتر ارتفاع از سطح رینگ در نظر گرفته می شود .

در رینگ های با چهار ردیف طناب ،  ارتفاع از سطح رینگ بدین ترتیب است : طناب اول 6/40سانتیمتر ، دوم 10/71 سانتیمتر ، سوم 6/101سانتیمتر ، طناب چهارم 1/132سانتیمتر بالاتر از سطح رینگ خواهد بود . طناب ها را با موادی نرم می پوشانند و در آخر روپوش به عرض 3 تا 4 سانتیمتر روی طناب ها پوشیده می شود . این روپوش ها مهار شده نباید روی طناب ها بلغزند و یا جابجا شود .

در هر گوشه رینگ چه آبی چه قرمز پله در نظر گرفته شده است که برای ورزشکاران استفاده می شود و برای ورود داور وسط (ریفری) یا پزشک هم پله جداگانه در سمت گوش سفید (بی طرف) قرار گرفته شده است . برای ریختن هر گونه چیز اضافه (دستمال کاغذی ، پنبه خونی ، آشغال و ... ) در دو طرف گوش بیطرف (باند سفید) سطل زباله در خارج از رینگ ساخته شده است که در صورت نیاز از آنها استفاده می شود و فدراسیون جهانی بوکس AIBA برای شرکت کنندگان در رقابت بوکس دستکش هایی با مشخصات مورد تایید خود (AIBA) در نظر گرفته است که شرکت کنندگان در صورت رعایت آن مشخصات اجازه شرکت در مسابقه را خواهند داشت .

دستکش ها طبق قانون باید 284 گرم وزن داشته باشند و دارای شماره 10 باشند در حال حاضر  فقط مارک (آدیداس) مورد تائید AIBA می باشد . سطح قسمت ضربه زدن این دستکش ها بایستی با رنگ سفید قابل تشخیص علامت گذاری شده باشد . سطح رویه دستکش نباید چین خورده یا شکسته و یا ترک خورده باشد و دستکش باید تمیز و قابل سرویس باشد .


طبقه بندی: حاج همایون ولی پوری گودرزی( داور و مربی بوکس)، 
برچسب ها: بوکس، همایون ولی پوری گودرزی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 مهر 1392 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic