وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighدرسهائی از ورزش بوکس


 از  استاد حاج همایون ولی پوری گودرزی


( قسمت ششم)……..در نتیجه آقای ناطق نوری با آگاهی کامل مهره چینی خوبی داشته است . با این توان شروع به برگزاری مسابقات داخلی در رده های سنی مختلف و اعزام ورزشکاران به مسابقات برون مرزی چه آسیایی و چه جهانی و یا حضور  پررنگ در مسابقات المپیک در سایه مدیر و مدبر بودن وی امکان پذیر گشته است .

فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران زیر نظر فدراسیون جهانی بوکس آماتوری که به AIBA  معروف است فعالیت می نماید . کلیه مسابقات بوکس آماتوری در جهان باید طبق قوانین و مقررات  AIBA برگزار شود . بر همین اصل است که قوانین فعلی که در ایران اجرا می شود کاملاً منطبق با قوانین روز AIBA می باشد .

طبق مقررات برگزاری مسابقه باید در محل مخصوص که به آن رینگ گفته می شود برگزار گردد . رینگ 90/4 ( چهار متر و نود سانتیمتر ) معادل 16 فوت و یا در اندازه 10/6 (شش متر و ده سانتیمتر ) معادل 20 فوت می باشد . لازم به ذکر است در رقابت های بین المللی اندازه رینگ  10/6 ( شش متر و ده سانتی متر ) می باشد . ارتفاع رینگ از سطح زمین نباید کمتر از 91 سانتیمتر (3فوت) و یا بیشتر از 23/1 متر( 4 فوت ) باشد .

رینگ دارای دو گوش سفید و دو گوش دیگر به رنگ های قرمز و آبی است . به دو گوشه سفید ، گوش بیطرف گفته می شود .

جهت قرار گرفتن گوش ها به این ترتیب است که گوش آبی در سمت راست هیاًت ژوری نزدیک و گوش قرمز در سمت چپ هیاًت ژوری دور قرار دارند .

رینگ دارای کفپوش از جنس لاستیک نمدی و یا مواد مناسب مورد تاًیید دارای خواص الاستیکی مشابه که ضخامت آن نباید کمتر از 1/3 سانتیمتر ( 5 اینچ) و بیشتر از 1/9 سانتیمتر(75 اینچ) و چادر روی آن در چهارگوشه محکم ثابت باشد .


طبقه بندی: حاج همایون ولی پوری گودرزی( داور و مربی بوکس)، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 12 مهر 1392 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic