وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
به بهانه برگزاری کنسرت های پیاپی پاپ در بروجرد


چرا خبری از اجرای موسیقی فاخر و اصیل


بزرگان موسیقی ایران در بروجرد نیست؟!به قلم: فرهاد داودوندی- بروجرد:


 به گواهی تمامی نوشته هایم طی هشت نه سال گذشته، مدافع سر سخت برگزاری کنسرت های موسیقی در بروجرد بوده و هستم.

از همان زمان و بعد از اینکه فضای برگزاری موسیقی در بروجرد بازتر شد، اجراهای بیاد ماندنی و بسیار فاخری در شهرمان برگزار شد.

کیوان ساکت، علی قمصری، محمد معتمدی، جلال ذوالفنون، آرش فرهنگ فر، شهرام میرجلالی، پوریا اخواص، سیامک آقایی، کامران منتظری، سامان صمیمی و آخرین آنها علیرضا قربانی نمونه هایی از اساتید مسلم موسیقی فاخر بودند که در بروجرد موفق به اجراهای بسیار بیاد ماندنی شدند.

برنامه های اجرا شده کیوان ساکت، علیرضا قمصری، محمد معتمدی و علیرضا قربانی برای علاقمندان به موسیقی اصیل هیچگاه از یادها نخواهد رفت.

جشن امضای بسیار زیبا و فوق العاده عالی برای آلبوم " فروغ" اثر علیرضا قربانی در محل میراث فرهنگی بروجرد آنقدر از سطح بالایی برخوردار بود که مشابه چنین جشن امضایی حتی در تهران و شهر های بزرگ ایران هم تاکنون دیده نشده است.

از همان زمان تا آخرین اجرای موسیقی فاخر که مربوط به علیرضا قربانی در تیر ماه 1396 بود علاقمندان بسیاری از این اجراها استقبال نمودند.

اجرای علیرضا قربانی در سینما فلسطین در دو سانس جمعا حدود 2500 علاقمند را به محل اجرای موسیقی کشاند.

اما.....

اما مدتی است که بروجرد شاهد اجراهای متعدد در حد خوب، متوسط و بعضا حتی بسیار ضعیف موسیقی پاپ می باشد.

اجراهایی که  توسط خوانندگان پاپ و در حضور علاقمندان شان در بروجرد برگزار می گردد

(اجراهایی که در سالن های ورزشی  برگزار می شود که برای اجرای موسیقی بسیار نا امن و نامناسب می باشد و در مواردی با وجود صدای موسیقی گنگ، مبهم، فوق العاده بد و غیر استاندارد، باعث دلخوری بسیاری از حضار نیز گردیده است.)

اما در این میان آنچه مدتی است از نظر مسوولین مربوطه دور مانده، حضور هنرمندان موسیقی فاخر در بروجرد می باشد.

جای خوانندگان  موسیقی فاخر ایران به مانند: شهرام ناظری، همایون شجریان، وحید تاج، مجتبی عسگری، سالار عقیلی، گروه کامکارها و ..... بسیار خالی است.


متاسفانه در حالیکه شهر بروجرد در زمینه موسیقی فاخر و اصیل دارای علاقمندان بسیاری می باشد، اما به یکباره رویکرد اجراهای موسیقی در بروجرد به کنسرت های پاپ روی خوش نشان داده و دیگر علاقمندان به موسیقی های ایرانی، کلاسیک، فاخر و اصیل از وجود بزرگان این نوع اجراها در بروجرد بی نصیب مانده اند.


بنابر این به جاست همانگونه که برگزاری موسیقی پاپ، آنهم در اماکن غیر استاندارد ورزشی رو به فزونی می رود، مسوولین محترم  گوشه چشمی نیز به اجرای موسیقی فاخر ایرانی در بروجرد داشته باشند و صدور مجوزهای بعدی را منوط به رعایت توازن برای علاقمندان به رشته های دیگر موسیقی بدانند.

به هر حال جای خالی اجرای موسیقی اصیل توسط بزرگان این رشته در کشور، برای علاقمندان بروجردی به شدت احساس می شود. والسلام.
طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: برگزاری کنسرت های پیاپی پاپ در بروجرد، نقد، نقد موسیقی، فرهاد داودوندی، موسیقی اصیل، موسیقی پاپ، موسیقی بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 شهریور 1397 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ