وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighعنبری: تلفیق علم و هنر نویدبخش آینده

درخشان‌تر برای دانشگاه است

گفت‌وگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا
عنبری: تلفیق علم و هنر نویدبخش آینده درخشان‌تر برای دانشگاه است
محمد عنبری برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا، پیشنهاد داد، برای بهتر شدن جشنواره، از برنامه‌های متنوع‌تر، دانشجویی‌تر و هنرمندانه‌تر استفاده کرد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک تا روز شنبه 15 مهر 96 است.
برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، روابط عمومی دانشگاه با برگزیدگان سومین دوره گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:


 لطفاً خودتان را به‌طور کامل معرفی کنید و بفرمایید در چه حیطه‌ای از جشنواره برگزیده شدید؟
 محمد عنبری هستم دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت حرفه‌ای و در بخش هنری - ادبی جشنواره برگزیده شدم.

فکر می‌کنید چه عواملی در موفقیت شما نقش داشته و رمز موفقیت خود را در چه می‌دانید؟
همیشه از کودکی دوست داشتم هرازگاهی تنهایی را انتخاب کنم و با خود و دنیای درونم ارتباط برقرار کنم. تجلی این ارتباط به نقاشی شخصیت‌های ساختگی فانتزی، نوشته و شعرهای عجیب غریب و تخیلی منجر می‌شد که بعضاً با آن‌ها صحبت و دیالوگ‌های منحصر به کاراکتر ساخته ذهنم را با صدا و لحن ساختگی بیان می‌کردم. یا آواز سر می‌دادم و از پرداختن به سناریو و دراماتیک کردن فضای کودکانه‌ اکسپرسیونیسمیم لذت می‌بردم. بعدها توانستم این حس و حال ضد رئالیستی را در اختیار نقاشی‌هایی با خطوط کج معوج و رنگ‌های که نشانگر عواطفی چون خشم، نفرت ، عشق و دوستی، محبت و...قرار دهم و کاراکترهای گردتسک (موجودات عجیب غریب با تلفیق حس و جهان خاص نمایشی) را خلق کنم که می‌توانستند تمایلات دوست‌داشتنی کودکیم را در قاب انیمیشن به تصویر بکشند و باجان بخشیدن به اشیاء به نمادهای تجریدی بصری برسم.  درنهایت با فراگیری گرافیک در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران تولیدات حرفه‌ای این هنر محبوب را شروع کردم و اکنون چند سالی می‌شود در عرصه انیمیشن و نویسندگی و تئاتر مشغول به فعالیت هستم. البته این علاقه‌ام در دانشگاه و جشنواره‌های دانشگاهی بی‌ثمر نماند و با حضور در جشنواره‌های مختلف آثارم را محک زدم و  مقاماتی را کسب کردم. همچنین با حمایت مدیران فرهنگی دانشجویی توانستم اولین کانون انیمیشن پزشکی کشور را در دانشگاه علوم پزشکی تهران تأسیس کنیم.   تلفیق علم و هنر در کنار یکدیگر  نویددهنده آینده  بهتر دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی و هنری است.

  جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را چطور ارزیابی می‌کنید و چه پیشنهادی برای بهتر شدن آن دارید؟
جشنواره دانشجویی ابن‌سینا که چند سالی برگزار می‌شود ایده بسیار خوبی است که منجر به ایجاد انگیزه در توانمند شدن دانشجویان علوم پزشکی تهران می‌شود. البته برای بهتر شدن جشنواره می‌توان از برنامه های متنوع تر، دانشجویی‌تر و هنرمندانه‌تر بهره برد و با پشتیبانی‌های بیشتر، جشنی باشکوه‌تر برگزار کرد.

چه توصیه‌ ای به  دانشجویانی که تازه می‌خواهند در مسیر پیشرفت و موفقیت قدم بگذارند دارید؟
توصیه بنده این است از شکست بیمی نداشته باشند و باپشتکار علاقه و استعداد خود را پیگیری کنند و برای داشتن کشور و دانشگاهی بهتر و سرفرازتر در حیطه‌های مختلف از حرکت بازنایستند.

خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: عنبری: تلفیق علم و هنر نویدبخش آینده درخشان‌تر برای دانشگاه است، محمد عنبری، عنبری،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 شهریور 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات