وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh

معضل مسکن در ایران

نوشته: آقای مجید گودرزی

با وجود آنکه بیش از ۲٫۶۰۰٫۰۰۰واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، فشارهای بخش مسکن به خانواده ها بسیار کمرشکن و حتی تا بیش از ۱۰۰٪ درآمد خانوارها بخصوص خانواده های کارگری را پوشش می دهد.و این در دنیا تقریبا بی نظیر و آشفته ترین بازار در دنیاست.
دولت با انتخاب وزیر مسکنی که اعتقادی به مردم ندارد و فشارهای را که در بسیاری موارد باعث فروپاشی خانواده ها می گردد نمی بیند و فقط نگران از دست رفتن سرمایه مافیای مسکن است،بی توجهی خود را به اقشار مختلف هویدا می کند.
در حالی که بهای تمام شده هر متر آپارتمان در گرانترین شهر ایران ،یعنی تهران چیزی حدود ۶۰۰تا۹۰۰ هزار تومان است در این شهر آشوب میانگین فروش هر متر آپارتمان ۴٫۱۰۰٫۰۰۰تومان است.یعنی حدود ۴۵۰٪ زیاده خواهی و فشار بر مردم.
دولت با انتشار پول برای حمایت از بانکهایی که در املاک سرمایه گذاری بیش از حدی انجام داده اند، کل اقتصاد و کشور را به لبه پرتگاه سقوط برده است.
دولت قصد دارد املاک دپو شده بدون خریدار بانکها را با بیش از ۴۰۰٪تورم و افزایش قیمت، خریداری، تا بانکها از ورشکستگی نجات پیدا کنند .حال به نمایندگی از چه کسی نمی دانیم اما فقط مفسدان مسکن از این قضیه سود خواهند برد.حالا با چه سهمی از سود شبهه دار،معلوم نیست.اما مفسدان بخش مسکن گاهگاهی اقدام به درج آگهی های صوری در نشریات پر تیراژ می کنندو حتی خواهان تعمیم قیمتهای منطق ۱تهران به کل کشور هستند.صد افسوس که تا حدود زیادی هم موفق بوده اند این در حالی است که درآمد برخی از مناطق ایران به یک هزارم منطقه یک تهران نمی رسد.
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: معضل مسکن در ایران، مجید گودرزی، مسکن، فرهاد داودوندی،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 مرداد 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ