وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighمهندس علیرضا مقسمی:


 آسفالت خراب و پول بیت المال

بنام خداوند بخشنده ای که منابع متعددی را برای رفاه بشر در اختیار او قرار داد تا با دانایی، آنرا در جهت آسایش خود، نسل حاضر و نسل آینده مدیریت کند!

بدون حاشیه به اصل مطلب میپردازم

از ذکر کیفیت و مقایسه اجرای آسفالت روی عرشه پل تقاطع جدیدالاحداث ملایر که بگذریم!

 امروز بمحض ورود به شهر بروجرد از سمت اشترینان با وضعیت آشفته آسفالتی روبرو شدم که گرچه هنوز در معرض گرمای حتی یک فصل تابستان هم قرار نگرفته، اما بدلیل زیرسازی بسیار بد، کیفیت بسیار نامطلوب آسفالت و اجرای ناشیانه، زیر چرخ خودروهای سنگین و نیمه سنگین لوله، پشت و رو و جمع شده است!تصاویر گویای ایرادات فراوانی است که با کمی دلسوزی و نظارت می توانست از دوباره کاری و اتلاف منابع بیت المال جلوگیری کند!

قطعا پیمانکار پروژه که تحت نظارت و کارفرمایی شهرداری بروجرد، کمتر از چهار یا پنج ماه قبل مجری این کار بوده، علی القاعده و علی القانون ، تضامین لازم را برای حسن انجام کارش نزد شهرداری سپرده است که میبایست بسرعت پیگیری شود.


هرچند شورا و شهرداری بروجرد طی چند ماه گذشته با هزینه مردم، مدام در حال کشمکش بوده اند و اکنون نیز دستخوش تغییرات مدیریتی است، لکن شورای چهارم قبل از پایان عمر کاری خود بایستی این مورد و سایر کاستی های مرتبط و مشابه را بنحو مطلوب پیگیری و خود و شهرداری را موظف به جبران حقوق بیت المال کند!

پر واضح است که در سال های اخیر اینچنین موارد آسفالت بی کیفیت، تحت عنوان و تبلیغات بسیاری بنام "نهضت آسفالت! " با  بی دقتی تمام در خیابانهای بروجرد، کمربندی شهر، پل پیامبر اعظم و... بوضوح و مکررا اجرا شده و دیده می شود که نه تنها از تکنولوژی های نوین در اجرای آسفالت (همچون استفاده از الیافهای ضد ترک) استفاده نشده بلکه حتی پروژه های اجرا شده با کیفیتهای چند دهه قبل نیز قابل قیاس نیستند!قطعا موارد فوق خصوصا مورد ذکر شده ای که امروز بازدید شد طی گزارش مفصلی به معاونت محترم امور عمرانی و مدیرکل امور شهری و شوراها اعلام و تا الزام بر رفع نقص پیگیری میشود.

جا دارد شورای شهر چهارم، قبل از پایان کار و پیش از مکاتبات و دریافت تذکرات کتبی از مراجع ذی صلاح، بصورت خودکنترلی، نسبت به انجام بموقع تکلیفی که بعهده دارند، بسرعت اقدام نمایند.

همه می دانیم که ریال به ریال هزینه این پروژه ها از بیت المال تامین گردیده و مستلزم پیگیریهای بسیار و سفارشات مکرر افراد مختلف برای تخصیص بوده است!علیرضا مقسمی


مشاور معاون عمرانی استاندار لرستان

طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: مهندس علیرضا مقسمی: آسفالت خراب و پول بیت المال، علیرضا مقسمی، آسفالت، مهندس علیرضا مقسمی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 خرداد 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات