وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
1000 روز مدیریت کوچکی از مسوولیت شهری

 را به من بسپارید


بعد از آن گلستان تحویل بگیریدفرهاد داودوندی- بروجرد:


حکم قسمتی حتی کوچک از مدیریت شهری را، برای 1000 روز به نام من بزنید، نعهد می دهم: بعد از آن در رابطه با مسوولیتی که به من داده اید، آن قسمت از بروجرد را که به من سپرده اید را،  در حد گلستان تحویل تان بدهم.

تعهد می دهم: طی این 1000 روز فقط شبانه روزی چهار، پنج ساعت استراحت کنم.

تعهد می دهم: روز اول، تمامی آمار سرمایه و اموالم را به مقامات مسوول بدهم و تعهد می دهم روز آخر دیناری به آن اضافه نشده باشد.

تعهد می دهم: نزدیکترین دوستان و آشنایانم اگر خواسته غیر قانونی داشتند، آهن داغ کف دستشان بگذارم.

تعهد می دهم: طی فراخوانی کارشناسان رشته های  مربوطه با مسوولیتی که به من سپرده اید را به طور رایگان برای کمک به شهر، دعوت کنم.

تعهد می دهم: تمامی بروجردی های شهرهای دیگر را که دل شان برای شهرشان می تپد را برای کمک به زادگاهشان را پای کار بیاورم.

تعهد می دهم: مشاورینی برگزینم که حتی در دوران تحصیل هم یکبار پای شان را از راه راست کج نکرده باشند و حتی در امتحانات ساده درسی هم تقلب نکرده باشند.

تعهد می دهم: آنچنان شرایط در آمدزایی پایدار در مسوولیتی که به من سپرده اید را فراهم کنم که شهر عزیزمان یکی از شهرهای مستقل در درآمد هزینه های جاری بشود.

تعهد می دهم: آنقدر سرمایه گذار واقعی به شهرمان بیاورم که حتی زباله های شهرمان را هم از ما با پول نقد بخرند.

تعهد می دهم: در این 1000 روز هیچ دفتری و میز ریاستی نداشته باشم و هر کسی مرا کار داشت بتواند بر سر مسوولیتی که در سطح شهر به من سپرده اید، مرا ببیند.

تعهد می دهم: سر سوزنی سفارش پذیر نباشم و سر سوزنی هم برای رشد شهرم کوتاهی نکنم.

تعهد می دهم: چندین گروه مشاور متخصص بطور کاملا رایگان در زمینه های مختلف شهری در کنارم باشند.

تعهد می دهم:برای دینار دینار بیت المال که در مسوولیتی که به من خواهید سپرد، برنامه ریزی کنم و طرح آزمون و خطا را برای جلوگیری از اسراف های رایج شهری، برای همیشه به تاریخ بسپارم.

تعهد می دهم: با حمایت از تیمهای ورزشی و گروه های علوم مختلف و ... نام بروجرد را به صدر خبرهای رسانه ای کشور عزیزمان برسانم.

تعهد می دهم: اینقدر مکان های فرهنگی و ورزشی در بروجرد احداث کنم که تمامی جوانان شهر اوقات فراغت خود را در آنها زیر نظر اساتید فن، مشغول یادگیری علوم مختلف شوند.

تعهد می دهم: هیچگاه در مقابل درخواست به حق شهروندان اخم هایم را به رخ شان نکشم و با افتخار و با لبخند بر لب، خدمت گزارشان باشم.

تعهد می دهم: هیچ مورد از مشکلات مدیریتی را که به من سپرده اید را از هیچ شهروندی پنهان نگه ندارم و همیشه صادقانه با آنها مشکلات را در میان بگذارم.

تعهد می دهم: در موردی که به من مسوولیت داده اید، شهرمان را با یاری خدا و کمک همه شهروندان طوری بسازیم که گل سر سبد شهرهای کشور عزیزمان یشود.

تعهد می دهم: هیچگاه قول بی پایه و اساس را بر زبانم نیاورم.

و در آخر
تعهد می دهم: اگر پس از 1000 روز نتوانستم به تعهداتم عمل کنم، موهای سرم را چهار خیابان بتراشند و دور شهر بگردانندم.

- سخن این دوست عزیزم که با حرارت تمام  از عشقش برای خدمت به شهرمان برای من تعریف می کرد را تمام و کمال شنیدم و سپس توی حرفش دویدم و قبل از اینکه بخواهد دوباره در رابطه با تعهداتش حرفی بزند، به وی گفتم: یعنی اینقدر به خودت اطمینان داری که چنین تعهدات سفت و محکمی را حتی برای گرفتن یک مسوولیت کوچک در شهر، با تاکید زیاد به زبان می آوری؟

مکثی کرد و سپس در حالیکه نگاهم می کرد گفت: آقا فرهاد از تو که یک وبلاگ نویس فعال هستی بعید است که ندانی این شهر گوشه ای از بهشت است با مردمی که هر گاه از آنها کمک خواسته شود با تمام وجود برای ساختن شهرشان پا پیش می گذارند، مگر نمی دانی فقط کافیست به این شهروندان تعهد واقعی داده شود، آنوقت خواهی دید که این شهر خیلی زودتر از آنکه فکرش را کنید به روزهای اوجش بازخواهد گشت.

حرف های این دوست عزیزم که به اینجا رسید در حالیکه قصد خداحافظی داشت نگاهی دیگر به من کرد و گفت: آقا فرهاد، برو توی وبلاگت از قول من بنویس که این بار خواهید دید که مردم این شهر برای ساختن شهرشان با تمام وجود و توان حداکثری پای صندوق های رای خواهند آمد تا با انتخاب افراد "متعهد متخصصی" که دارای شهامت کافی هم باشند، بروجرد را با انتخاب درست در موارد هر چند کوچک شهری هم ، آباد کنند.

 فقط موردی که نباید توسط همشهریان عزیز فراموش شود اینکه، افرادی به مانند من برای خدمتگزاری واقعی به زادگاه شان بسیار است، کافیست از کاندیداهای احتمالی انتخابات شورای شهر بعدی تعهد جدی و واقعی بگیرند و این بار حتی کوچکترین موارد منافع شهرشان را فدای رای دادن به گزینه شکست خورده "دوست و رفیق بازی" نکنند، تا بتوانند با انتخاب درست مدیران دلسوز در مدیریت های حتی کوچک شهری هم، شهرشان را گلستان کنند. 

طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: نقد، نقد اجتماعی، فرهاد داودوندی، 1000 روز مدیریت شهری را به من بسپارید، مدیریت شهری، بروجرد در حد گلستان، انتخابات شورای شهر بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 بهمن 1395 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ