وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighسقاخانه حاج محمود کارساز در بروجرد

 


فرهاد داودوندی- بروجرد:


در زمانه ای که هر کس به فکر اضافه کردن خانه ای حتی کوچک برای کرایه دادن و کمک خرج زندگی اش می باشد,کسانی هستند که واحدی کامل از منزلشان را وقف حسینیه کرده اند.

حاج محمود کارساز متولد ۱۳۱۵ ساکن خیابان سعدی کوچه کلاه فرنگی قدیم,بن بست بحرالعلوم از این انسانها می باشد که تا سال ۸۵ طبقه بالا و بعد از تخریب و نوسازی, طبقه پایین یا پیلوت همان منزل را بیش از ۵۰ سال است که حسینیه کرده و ۱۰ شب محرم را به همراه خانواده اش از میهمانان امام حسین پذیرایى مى کنند.

ایشان درباره حسینیه می گوید " که بیش از پنجاه سال پیش بود که مادر مرحومه ام خواب می بیند سیدى که همسایه شان است طاقچه ای را برای سقاخانه سیه پوش می کند, مادر از او می پرسد که برای کیه?سید می گوید برای فرزند شما سقاخانه می بندم.

این بود که از ٱن روز به بعد طاقچه ای را برای سقاخانه بستیم و هر سال با براورده شدن حوائج  مان ٱن را بیشتر کردیم تا رسید به الان که واحدی کامل را به حسینیه تبدیل کردیم.

نکته جالب تر در مورد حاج محمود اینست که در آن زمان هایی  که مرحوم کافی  هر هفته و شبهای جمعه در مهدیه تهران روضه خوانى داشته,ایشان مرتب شبهای جمعه را  پای منبر مرحوم کافی می رفتند و با ضبط صوت کوچکى که داشته روضه های کافی را ضبط می کرده و در حال حاضر هم حدود ۸۰ نوار کاست از روضه های مرحوم کافی دارد


طبقه بندی: محرم در بروجرد، 
برچسب ها: سقاخانه حاج محمود کارساز، سقاخانه حاج محمود کارساز در بروجرد، سقاخانه، محمود کارساز، بروجرد، Moharam95،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 25 مهر 1395 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic