به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، در جلسه ا‌ی که از ساعت 11 صبح با حضور اعضای اصلی انجمن و رییس فدراسیون دوومیدانی در سالن جلسات ورزشگاه آفتاب انقلاب برگزار شد، تشکیل انجمن دوومیدانی ایران تصویب شد.


اعضای این انجمن به ترتیب آقایان: حسین غلامی، تیمور غیاثی، محمد شکوری‌خواه، امیرعلی سعادتمند، رضا عسگرزاده، رضا هدایتی ( عضو بروجردی انجمن پیشکسوتان دو و میدانی ایران)، علی کفاشیان، حسین جلالی، غلامرضا خنفری، مرتضی خورشیدی، محمد وجدان زاده، جواد مقامی، حمید سجادی و خانم ها مریم صدارتی و نصرت کردبچه می باشند.

در این جلسه انجمن پیشکسوتان دوومیدانی ایران مشخص شدن سمت‌های اعضای انجمن و اعضای هیأت امنا، تکمیل مدارک و مستندات این انجمن و ارسال آن به مراجع ذی صلاح برای اخذ مجوزهای قانونی و... جهت حمایت از دوومیدانی کشور به خصوص پیشکسوتان در دستور کار قرار داشت.

در این جلسه مجید کیهانی رییس فدراسیون دوومیدانی در سخنانی خطاب به اعضای انجمن دوومیدانی گفت: تشکیل این انجمن کار بسیار بزرگی است که امیدوارم اهداف آن به خوبی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: در گفتگویی که با دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان داشتم ایشان از طرح ایجاد انجمن پیشکسوتان دوومیدانی ایران بسیار استقبال نمودند و از ما خواستند که به صورت منظم ایشان را در جریان پیشبرد اهداف و طرح های این انجمن قرار دهیم.

photo_2016-10-05_13-55-33

همچنین در این جلسه از سوی رییس فدراسیون محلی به عنوان دفتر پیشکسوتان دوومیدانی ایران در ورزشگاه آفتاب انقلاب به این مجموعه اختصاص داده شد.

در تصمیمی دیگر از سوی رییس فدراسیون قرار شد مبلغ 500 میلیون ریال به عنوان سرمایه اولیه در اختیار انجمن پیشکسوتان دوومیدانی قرار گیرد.

اعضای انجمن دوومیدانی ایران هدف از تشکیل این گروه را:

1-شناسایی، ساماندهی و عضوگیری از پیشکسوتان

2-حضور پیشکسوتان در همایش ها، جلسات و تصمیم گیری ها با نظر فدراسیون

3-تشکیل صندوق حمایت از پیشکسوتان

4-ایجاد موزه دوومیدانی ایران جهت به نمایش گذاشتن یادگاری های دوومیدانی کاران کشور، شامل: مدال، کفش، لباس، احکام و... به منظور قرار گرفتن در معرض دید نسل های مختلف ورزش دوومیدانی و دیگر ورزش ها برای آشنایی آنها با اسطوره ها و قهرمانان دوومیدانی کشور و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها

5-ایجاد امکانات رفاهی جهت رفاه حال اعضا و خانواده آنها در سراسر کشور 

6-شناخت و ایجاد راه های درآمدزایی برای انجمن و کل دوومیدانی به صورتی که انجمن بتواند پشتوانه ای برای فدراسیون به شمار بیاید

7-پژوهش و شناخت راهکارهای فنی مختلف در جهت پیشبرد اهداف دوومیدانی کشور از قبیل برگزاری مسابقات به عنوان پیمانکار و پیشنهاد آن به فدراسیون 

8-پیش بینی اعضای انجمن دوومیدانی ایران به حداقل 3000 هزار نفر از سراسر کشور دانستند.