وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighیادی از استاد محمد گودرزی؛

 در سوگ صراحت و صداقت

نوشته آقای مرتضی صارمی- روزهایی که گذشت مردی از جامعه مطبوعاتی شهرستان بروجرد به دیار باقی شتافت. استاد محمد گودرزی در قول و قلم و قدم از دوران بلوغ تا تکامل اجتماعی انسانی فعال بود که در اندیشیدن و باز اندیشیدن حتی در بستر بیماری در آگاهی بخشی جامعه دچار نسیان نشد.

مرحوم محمد گودرزی گرچه صاحب نظر و رأی بود و در نشر آن هیچگاه اسیر تفکرات قالبی و قلابی نشد اما نظرات خود را در حوزه های تربیتی، اجتماعی و حتی سیاسی بدون لکنت بیان و طرح می کرد. 

 این کارشناس اجتماعی و تربیتی درد جامعه را با تجربه شناخته بود و با دانش، بینش و کوشش لحظه ای درنگ نکرد و با صراحت وصداقت از ساز و کارهای ممکن مانند مطبوعات یا جلسات رسمی و غیر رسمی بهره می جست تا ضریب عنصر آگاهی را در جامعه  ارتقا بخشد.

او نیز بر این باور بود که هر تغییر یا تحولی در جامعه بدون آگاهی فاجعه است و لذا با احساس مسؤلیت اجتماعی همت و تلاش می کرد تا جامعه از بی خبری و بی تفاوتی خارج شود و در تعیین سرنوشت خود مشارکت نماید.


اگر گذری به مقالات و یادداشت های اجتماعی و سیاسی ایشان داشته باشیم گویا جلوتر از زمان خویش بوده است. البته این خاصیت و ویژگی یک اندیشمند است که شعاع دیدش باید فراتر انسانهای معمولی باشد.

بازخوانی نظرات اصلاحی ایشان برای نسل جدید چراغ راهنماست تا با الگو گیری از ایشان مجبور نباشند تجربه ها تکرار کنند. عکسهای مراسم سه شب جمعه

 در ادامه مطلب

طبقه بندی: سرمایه های فرهنگ و ادبیات بروجرد، 
برچسب ها: یادی از استاد محمد گودرزی؛ در سوگ صراحت و صداقت، محمد گودرزی فعال مطبوعات، مرتضی صارمی،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 18 تیر 1395 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic