وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh


مهندس علیرضا مقسمی دبیر علمی کمیته تخصصی بتن لرستان:

توجه کافی به عمل آوری صحیح بتن

 در پروژه‌های ساختمانی وجود ندارد

دبیر علمی کمیته تخصصی بتن لرستان از عدم توجه به عمل آوری صحیح بتن در پروژه‌های ساختمانی استان گلایه کرد.

علیرضا مقسمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: لرستان امروز به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و این فرصتی است که بایستی مغتنم شمرده شود.

وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم ساختن ساختارها در برابر هرگونه تنش و التهاب احتمالی در عرصه‌های مختلف خارجی و داخلی است.

مشاور فناوری بتن معاون عمرانی استاندار لرستان تصریح کرد: قطعاً  یکی از شاخص‌های اصلی اقتصاد مقاومتی، توجه دادن صاحبان سرمایه و نیروی کار به عنوان تولیدگران کشور، به اهمیت والای تولید ملی است و پر واضح است که صنعت ساختمان یکی از پر اهمیت‌ترین صنایع در این راستاست که بایستی به دقت جهت مقاوم سازی و پایایی آن عمل کرد و از اتلاف سرمایه در این حوزه جلوگیری کرد.

مقسمی اضافه کرد: با کمال تاسف کیورینگ بتن که یکی از اصلی‌ترین مراحل توجه به این ماده پرمصرف ساختمانی است در لرستان به فراموشی سپرده شده است و در بازدیدهای متعدد، اغلب مشاهده می‌شود که توجه لازم به عمل‌آوری بتن وجود ندارد.

وی بیان کرد: منظور از عمل‌آوری بتن توجه لازم به بتن تازه‌ای است که در شرایط مختلف کارگاهی استفاده می‌شود و دقیقا مشابه یک نوزاد تازه متولد شده نیازمند مراقبت از تابش مستقیم آفتاب، وزش باد و گرد و غبار است چرا که تمام موارد ذکر شده بر روی دوام و پایایی آن تاثیر سوء دارد.

دبیر علمی کمیته تخصصی بتن لرستان با گلایه از نهادهای متولی آموزش مهندسین ناظر، افزود: متاسفانه نهادهایی که به عنوان متولی پویایی و رشد فنی مهندسین ناظر، پیمانکاران و فعالان ساختمانی و آشنایی بیشتر این عزیزان با علوم و تکنولوژی‌های روز دنیا مسوول هستند، حداقل در دوسه سال اخیر هیچ‌گونه دوره آموزشی در این زمینه برگزار نکرده‌اند.

مقسمی اظهار کرد: این در حالیست که روزانه هزاران مترمکعب بتن در سراسر استان به طرق مختلف تولید و مصرف می‌شود ولی لرستان به نسبت سایر استان‌ها از وضعیت راضی کننده‌ای در ارتباط با برگزاری دوره‌ها و همایش‌های لازم در زمینه‌های جوش، بتن و ...که باعث رشد و بروز شدن مهندسین می‌شود ابداً برخوردار نیست!

عضو ایرانی موسسه بین المللی ترمیم بتن، گفت: در حال حاضر و در تمام دنیا توجه اصلی به مراحل اولیه انتخاب مصالح، تولید و انتقال بتن است چراکه پس از گذر از مرحله استقرار بتن و سخت شدن آن، ترمیم و اصلاح معایب آن پروژه را متحمل هزینه زیادی کرده و در بسیاری از موارد نیز عدم آموزش یا آموزش غلط فعالان ساختمانی باعث شده روش‌های غیرعلمی و نامناسبی برای ترمیم سازه‌های بتنی معیوب اتخاذ شود که در هیچ آیین نامه‌ای درج نشده و باعث بدتر شدن وضعیت سازه می‌شود.


طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: مهندس علیرضا مقسمی دبیر علمی کمیته تخصصی بتن لرستان، مهندس علیرضا مقسمی، بتن، علیرضا مقسمی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 تیر 1395 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic