وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh


هشدار های پلیس فتا بروجرد را جدی بگیریم


( قسمت سی و سه)
سایت شخصی فرهاد داودوندی  با همکاری جناب سرهنگ محمد بهمنی فرد رئیس محترم پلیس فتا بروجرد، سلسله مطالب آگاهی بخش پلیس فتا را برای آگاهی مردم شریف بعنوان پیام های کوتاه پلیس سایبری در  این سایت ثبت خواهد کرد:


هشدار پلیس فتا بروجرد


سرهنگ محمد بهمنی فرد:

شگردهای کلاهبرداری اینترنتی

هر روز گسترده تر می شود


 
رئیس پلیس فتا بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته جرائم اینترنتی در این شهرستان کاهش 30 درصدی داشته است.

سرهنگ محمد بهمنی‌فرد در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی در این شهرستان بیشترین جرائم اینترنتی را شامل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد مزاحمت‌های اینترنتی رتبه دوم جرائم اینترنتی در شهرستان بروجرد را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: این عمل با انگیزه‌های مختلفی نظیر انتقام‌گیری، سرگرمی و آزار و اذیت انجام می‌شود.

رئیس پلیس فتا بروجرد با اشاره به اینکه بیشترین کاربران اینترنتی را قشر جوان جامعه تشکیل می‌دهند، افزود: مجرمان اینترنتی این شهرستان را بیشتر مردان زیر 30 سال شامل می‌شوند.  

سرهنگ بهمنی‌فرد ادامه داد: ارسال پیامک برنده شدن افراد در قرعه‌کشی‌ها از طریق شماره تماس‌های دولتی و سامانه‌ای صحیح و در غیر این صورت کلاهبرداری است.

وی تاکید کرد: کلاهبرداران اینترنتی با اغفال افراد و ارسال پیامکی کذب مبنی بر برنده شدن در قرعه‌کشی اقدام به دریافت اطلاعات و برداشت از حساب آنها می‌کنند.

رئیس پلیس فتا بروجرد تأکید کرد: مجرمان جرائم اینترنتی از مزیت فرامرزی و نامحدود بودن فضای مجازی به منظور دستیابی به اهداف خود بهره می‌گیرند.

سرهنگ بهمنی‌فرد با اشاره به تفاوت در شگردهای کلاهبرداری اینترنتی تصریح کرد: کلاهبرداران اینترنتی برای هر قشری از جامعه از شگرد خاصی استفاده می‌کنند به گونه‌ای که در میان قربانیان از اقشار مختلف جامعه نظیر پزشک، معلم، مهندس، کاسب و ... دیده می‌شود.

وی عدم آگاهی قربانیان عامل اصلی در کلاهبرداری‌های اینترنتی در شهرستان بروجرد دانست و یادآور شد: تلاش‌ها به منظور آموزش، پیش‌گیری و آگاه‌سازی عموم مردم این شهرستان در حال انجام است.

رئیس پلیس فتا بروجرد اظهار کرد: نقش آموزش‌ها و آگاه‌سازی در کاهش جرائم اینترنتی بر کسی پوشیده نیست.

سرهنگ بهمنی‌فرد از برگزاری جلساتی در مدارس و دانشگاه‌های شهرستان بروجرد در سال جاری به منظور ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و دانشجویان خبر داد و خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جلسات آگاه‌سازی قشر جوان و نوجوان جامعه به منظور کاهش جرائم اینترنتی است.

 وی تأکید کرد: فعال‌سازی پیامک حساب‌های بانکی به عنوان توصیه همیشگی پلیس فتا به شهروندان آگاهی به موقع افراد از برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی و تسریع در به دام انداختن مجرمان را به دنبال دارد.


طبقه بندی: مشترک با پلیس فتا بروجرد، 
برچسب ها: هشدار پلیس فتا بروجرد، شگردهای کلاهبرداری اینترنتی هر روز گسترده تر می شود، سرهنگ محمد بهمنی فرد رئیس پلیس فتا بروجرد، پلیس فتا، محمد بهمنی فرد، پلیس سایبری، فعالترین وبلاگ ایران،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 دی 1394 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات