وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
سپاس از مهندس علیرضا مقسمی

چرا مسوولین شهری

از نخبگان بروجردی استفاده نمی کنند؟


به دنبال درج مطلبی در این سایت توسط اینجانب در رابطه با " برای کمک به رشد شهرمان تحصیل کرده های بروجردی کجا هستند؟" ( کلیک کنید)  مهندس علیرضا مقسمی مشاور فنی تکنولوژی بتن و تنها عضو ایرانی کمیته فنی موسسه بین المللی ترمیم بتنICRI  که از نخبگان بروجردی در زمینه علوم تخصصی شان می باشد متن زیر را برای مان ارسال نموده است:


بنام خدا

جناب داوودوندی

بادرود و احترام

متاسفانه برخی بسیار نگران موقعیتشان هستند!!

جای تعجب است اگر فردی این همه خود را برای مسئولیتی که تقبل نموده متزلزل می بیند چرا یا میز را رها نمی کند؟ و یا بدنبال ارتقا دانش خود نمی رود؟؟

مردم انقلابی و فهیم بروجرد مطالبه گر هستند و به اعتقاد من اگردر برخی موارد سرآمد شده اند این بدلیل درک بالای مردم در مطالبه گری بحق خواسته های مدنی شان است!!

هرچند نمیخواهم منکر تلاش های ارزشمند برخی مسئولین دلسوز این شهر شوم، اما باید گفت تا رسیدن به شهری در خور شایستگی این مردم راه درازی در پیش دارند!

تقاضا دارم به نخبگان این شهر خرده مگیرید!! باور کنید سیستم باید بگونه ای باشد که از نخبگان بهره ببرد.

سال قبل دوره ای در کشوری خارجی داشتم که مخارج آنرا یک گروه صنعتی متقبل شده بود.

روزی که بازدیدی از همان مجتمع صنعتی داشتیم، بطور اتفاقی به یکی از سرپرست های کارخانه برخوردم . وقتیکه دید از اینهمه موفقیت مجموعه شان در شگفت هستم، داستان جالبی برایم تعریف کرد.

گفت: مجموعه ما در رکود سنگینی بود.مدیر عامل اسبق توان جمع کردن مجموعه و سود اوری نداشت. مدیر عامل یا general manager فعلی این مجموعه قبلاً کارگر ساده ی یکی از خطوط بود! روزی یکی از اعضا هیات مدیره در حال بازدید از کارخانه بوده که او را در محوطه می بیند. مشاهده می کند که او روی زمین خم شد و چیزی برداشت و بسمت انبار کل به راه افتاد.آن مدیر کارگر را تعقیب می کند و پس از خروج کارگر از انبار، داخل شده و دلیل مراجعه او را جویا می شود.انبار دار می گوید او یک "مهره" پیدا کرده بود و آنرا بمن تحویل داد و گفت در جای خود بگذارید شاید روزی بدرد کارخانه بخورد!!

پس از آن فرد کارکشته عضو هیات مدیره دستور می دهد کارگر را احضار و شرایط رشد او فراهم شود تا جاییکه سالها بعد و پس از سرمایه گذاری روی آن فرد، آنروز بعنوان مدیر عامل وبا درجه دکترای مکانیک مشغول هدایت مجموعه ای بسیار موفق بود!!!

عرض بنده اینست :
توجه به آن مهره باعث
 رشد محموعه نشد! بلکه نگاه نافذ آن مدیر لایق و حمایت او از آن نخبه باعث شد سیستمی پویا بوجود آید که سالهای سال نفع آن به همه می رسید.

والسلام

علیرضا مقسمی

مشاور فنی تکنولوژی بتن

تنها عضو ایرانی کمیته فنی موسسه بین المللی ترمیم بتنICRI

طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: سپاس از مهندس علیرضا مقسمی چرا مسوولین شهری از نخبگان بروجردی استفاده نمی کنند؟، علیرضا مقسمی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 6 تیر 1394 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic